Prindi

Belgia tudengite ja õppejõu esitlused andsid innustavat eeskuju15.03.2011

Märtsi alguses viibisid Humanitaarainete keskuse külalistena TTKs 16 3.kursuse IT eriala üliõpilast ja inglise keele õppejõud Jan Van SasBelgia Karel de Grote Tehnikakõrgkoolist, mis asub Antwerpeni linnas. Seekordne õppereis oli arvult teine, nii et saab kõnelda juba traditsioonist.Esimesel TTKs veedetud päeval korraldas psühholoogiaõppejõud Anneli Kaldoja külalistele ja TTK 1.kursuse logistikaüliõpilastele suhtlemisürituse, kus omavahel tutvuti ja mõtteid vahetati. (Hiljem toimus Nõmme tee ühiselamus, kus belglased peatusid, kohtumisõhtu, kus esmast tutvust edasi arendati).
Belgia üliõpilaste jaoks on ettekannetega esinemine välismaal õppekavas ette nähtud ülesanne. Nende kuulajateks olid LI eriala 2. kursuse üliõpilased. Kui eelmisel aastal olid ettekannete teemad väga erialased ja neid oli raske jälgida, siis seekord olid need kõigile mõistetavad ja huvipakkuvad: tarkvara patendid, Wikileaks, tsenseerimine internetis, Facebooki head ja halvad küljed, sotsiaalmeedia, Suur Vend Google.

Meie üliõpilastel, kes inglise keele tunnis samuti koostavad erialaseid esitlusi, oli huvitav jälgida belglaste presentatsioone ja võrrelda enda inglise keele oskust külaliste omaga.
Jan Van Sas tegi köitva ettekande Belgiast ja Hollandist, võrreldes kahe maa ajalugu, kombeid, inimesi ja ärikultuuri. Teine teema, millest Jan Van Sas rääkis, oli inglise keele õppimise võimalused veebikeskkonnas. Ta tutvustas, kuidas efektiivselt õppida võõrkeelt, keskendudes 2000-le akadeemilise inglise keele sõnale ja ise teksti põhjal harjutusi koostada. Huvilistel on võimalik vastavaid internetiaadresse saada humanitaarainete keskusest.

Kokkuvõtteks: asjaosaliste arvates õnnestus üritus igati. Otsustasime jätkata samalaadseid kohtumisi. TTK tudengitel on võimalus vastuvisiidiks Karel de Grote kooli siis, kui leida huvitav teema ja kirjutada rahastamist võimaldav IP projekt. (Ülevaate tegi Sirje Truu)


  • Jaga: