Prindi

Belgia üliõpilaste ettekanded käsitlesid IT küsimusi27.02.2012

20.-23.02.2012 külastasid TTKd 13 üliõpilast ja filosoofiaprofessor Guido Verstraeten Belgia Karel de Grote nimelisest Tehnikakõrgkoolist. Külalisi võõrustas Humanitaarainete keskus.
Kuna Belgia üliõpilased viibisid Eestis vastlapäeva ajal, said nad osa ka kohalikest vastlatraditsioonidest – üheskoos käidi Lauluväljakul liugu laskmas ja uisutamas.
Kohtumine oli juba neljas omataoline. Belgia üliõpilased olid ette valmistanud presentatsioonid, mille ettekandmine välismaal on üks osa nende ainekursusest. Seekordsed ettekanded olid IT alased, kuid mitte liiga spetsiifilised – arusaadavad ka
mittespetsialistidele. Räägiti tsenseerimisest veebis, puudutades ka kuulsat ACTA temaatikat, internetipanga operatsioonide ohutusest/ohtlikkusest, tutvustati, mida kõike internet teab ja meeles peab nende kohta, kes aktiivselt toimetavad võrgustikes. Rõiva- ja tekstiiliteaduskonna üliõpilased ning Erasmus vahetusüliõpilased kuulasid huviga ja esitasid küsimusi.

Külalisprofessor Guido Verstraeten, kes on TTKs varem korduvalt filosoofialoenguid pidanud, rääkis seekord ökoloogia ja keskkonnateemadel. Üks teemadest oli keskkonda säästva majandustegevuse ja transpordikorralduse võimalikkus ning vajalikkus.

Kohtumisel lepiti kokku, et püütakse korraldada meie üliõpilaste vastuvisiit Belgiasse, kuna sealne kõrgkool on sellest huvitatud. (ülevaate tegi humanitaarainete keskuse juhataja Sirje Truu)


  • Jaga: