Prindi

BIMi teabepäev oli suunatud ettevõtetele12.04.2012

10.04.2012 toimus TTKs BIM (Building Information Modelling) teemaline teabepäev, mis oli suunatud peamiselt ettevõtetele. Positiivne oli publiku suur huvi teabepäeva vastu.Ehitusteaduskonna dotsent Aivars Alt tegi tagasivaate BIM valdkonna arengule Eestis ja tutvustas hetkel käimasolevaid projekte. Ettekande teises osas andis Aivars ülevaate rahvusvahelisest organisatsioonist buildingSMART Nordic, mille töös osaleb vaatlejana ka Eesti.
Kea Siidirätsep Ehituskeskusest tutvustas toetavaid juhendmaterjale, mida on võimalik hankida BIM teabe täiendamiseks , seda nii Eestist kui Soomest. Siim Saidla tegi ülevaate Tallinna Tehnikakõrgkoolis tegutseva MTÜ Eesti BIM Kompetentsikeskuse tegevusest. Siim rääkis nii ühingu loomisest kui ka hetkel käsil olevatest töödest. Ühe huvitava objektina on käsil TTK peahoone täppismõõdistamine ja modelleerimine.
Ülari Mõttus Riigi Kinnisvara ASist tutvustas erinevaid objekte, mille valmimisel on kasutatud BIM rakendusi.
Teabepäeva lõpetas Ahti Lääne OÜst EstKONULT, kes rääkis BIMi juurutamise kogemustest ettevõttes. Kindlasti said sellest ettekandest julgustust täna valdkonnas alustajad. Esitlusest tuli selgelt välja nii positiivne kui negatiivne, mis käib kaasas uue meetodi juurutamisega. Kokkuvõttes oli Ahti Lääne eisukohal, et maailmas leviv trend ei jäta võimalust tagasipöördumiseks ainult traditsioonilise projekteerimise juurde.
Teabepäeva osalejate soovil on lähikuudel plaanis töötoad, kus ettevõtted tutvustavad tekkinud probleeme ning ühistööna püütakse leida lahendusi. (ülevaate tegi Aivars Alt)


  • Jaga: