Prindi

Bologna ehitusmess pakkus üllatusi24.10.2012

Ehitusteaduskonna õppejõud Sirle Künnapas, Karin Lellep ja Anneli Ramjalg külastasid 18.-20.10.2012 Itaalia linna Bolognat, kus toimus ehitusmess SAIE 2012 – The time has come to rebuild Italy.

Mess oli jaotatud neljaks osaks: Sinine – tehnoloogia; Roheline – keskkonnasõbralikud lahendused; Oranž- moodne arhitektuur; Punane- tarkvara. Sinisel alal oli väga palju ehitusel kasutatavaid masinaid ja betoonpõrandate ehitusel kasutatavaid „koptereid“. Rohelisel alal demonstreeriti erinevaid ehitusmaterjale ning erinevaid sõlmede lahendusi. Esitleti keraamilisi seinakonstruktsiooni materjale, plaate ning katusekive.

TTK õppejõudude üllatuseks kasutati mitmetes seinakonstruktsioonides soojustusena TEP-plaati, mis on Eestis unustuste hõlma vajunud. TEP-plaadile lisaks on soojustusmaterjalina kasutusel puitkiud ja kork. Messi boksides olid tehnoloogiavideod, millest selgus, et Itaalias imiteeritakse väga osavalt looduskivi ja tellist (nii fassaadidel kui ka tänavatel).
Lisaks messile jäi aega ka linnaga tutvumiseks. Loodetavasti paraneb lähitulevikus itaallaste majanduslik seis, et nad suudaksid renoveerida lagunevad, kuid kauneid tellistest hooneid, mida on linnapildis väga palju. (Ülevaate tegid Sirle Künnapas, Karin Lellep, Anneli Ramjalg)


  • Jaga: