Prindi

Eesti ja Soome tudengid uurisid projekti raames üliõpilaselamut21.03.2011

TTK ehitusteaduskonnas toimus ajavahemikul 16.-18.03.2011 järjekordne rahvusvaheline projekt koostöös Helsingi Metropolia kõrgkooliga. Kahe kõrgkooli koostöö sai alguse juba 2004. aasta kevadel, mis tähendab, et seekordne projekt oli juba 15es. Kevadeti toimub see Tallinnas ja sügiseti Helsingis.

Selle aasta projekti raames uuriti TTK üliõpilaselamut: hinnati välispiirete tehnilist seisukorda, ventilatsiooni ja küttesüsteemide toimivust ning analüüsiti hoone energiatarvet. Sisekliima parameetreid mõõdistati erinevate anduritega ja välispiirete soojuslikku toimivust hinnati termokaameraga. Saadud info põhjal analüüsiti kahjustuste ja puuduste tekkepõhjuseid ning pakuti välja erinevaid renoveerimislahendusi.

Üliõpilasi osales projektis seekord nii teiselt kui kolmandalt kursuselt. Soomest osales 6 üliõpilast ja kaks õppejõudu. TTKst osalesid Igor Kuzmitsov, Artur Veeroja, Siim Oden, Jane Laanmäe, Ivan Dudar, Jevgeni Omeltšenko ning kaks vahetusüliõpilast Gizem Alankaya ja Bengü Aksu. Projekti organiseerisid ja viisid läbi ehitusteaduskonna õppejõud Leena Paap ning Anti Hamburg.


  • Jaga: