Prindi

Eesti ja Soome üliõpilaste ühine õppereis Soome lahe sadamatesse29.03.2010

TTK ja Helsingi Metropolia Kõrgkooli ühisprojekti raames külastasid mõlema kõrgkooli logistikaüliõpilased ja lektorid 15.03.-19.03.2010 Soome lahe sadamaid.
Esimesel päeval saadi Muuga sadamas ülevaade kõikide Tallinna Sadamale kuuluvate allüksuste tööst, nende ajaloost, hetkeolukorrast ja tulevikuplaanidest. Tutvustati ka teiste Eesti sadamate võimalusi. Pärastlõunal toimus Sillamäe sadama külastus. Sealse erasadama areng on olnud kiire ja jõuline, vanast nõukogudeaegsest suletud piiritsooni sadamakohast on arenemas väga mitmefunktsiooniline merevärav.
Teisel päeval jätkus reis Narvast Peterburi suunal. Vaatamata eelnevatele kokkulepetele sadamate külastused Venemaal ei õnnestunud, selle asemel käidi Peterburis linnaekskursioonil ja Ermitaažis. Peterburis külastati ka rahvusvahelise kontserni Itella Logistics terminali.
Edasi jätkus sõit Soome suunas, kus läbisõidul peatuti Viiburis. Kolmas päev algas Kotka sadama külastusega. Kotka sadam elab üle raskeid aegu- kestis veel sadamatöötajate streik, sadakond autot ootas laevadelt kauba mahalaadimist. Kordades on langenud sadama suurim äri – sõiduautode transiit Venemaale. Seejärel oli kokku lepitud Vuosaari, Helsingi, Soome ühe suurema ja Euroopa modernseima sadama külastus. Üliõpilased said kohtumisel sadama esindajatega hea ülevaate sadama pakutavatest võimalustest ja sellest, kuidas nähakse pikaajalisi perspektiive.
Lisaks kohtuti Vuosaaris sadama suurima laevaoperaatori Finnlines’i esindajaga. Finnlines on rahvusvaheline kontsern, mis kuulub Grimaldi Groupile. Ettevõte pakub reisijate, kauba (ka ohtliku kauba) vedu Helsingist Peterburi, Trawemündesse, Rostocki, Gdynjasse jne. Vaatamata majanduse madalseisule ja kaubaliikumise üldisele vähenemisele on Finnlines suutnud oma käibeid ja kaubavoogusid jätkuvalt suurendada.
Reisi kokkuvõtteks saab öelda, et oma silm on kuningas – koolis õpitu pluss tegelik sadamaelu andis nii tudengitele kui lektoritele uue vaatnurgaja ülevaate praktilisest elust läbi parimate praktikate. Ühistöös Soome kolleegidega on uue projekti ideed juba küpsemas.


  • Jaga: