Prindi

Ehitusteaduskonna dekaan käis rahvusvahelisel nädalal Vilniuse kõrgkoolis26.03.2010

Ehitusteaduskonna dekaan Jüri Tamm viibis 22.-25.03.2010 Vilniuse Tehnoloogia ja Disaini Kolledžis. Vilnius College of Construction and Design korraldas järjekordse rahvusvahelise nädala, mille raames viidi läbi ka konverents: INTERNATIONAL SCIENTIFIC CONFERENCE STUDIES INTERFACE BETWEEN SCIENCE AND ART IN REACHING QUALITY RESULTS.Üritusel osalesid kõrgkoolide esindajad kümnest riigist – Taanist, Poolast, Slovakkiast, Ungarist, Saksamaalt, Soomest, Türgi, Küproselt, kes tutvustasid oma kõrgkoole, koolide õppeprotsesside korraldust-ülesehitust, teadusarendustegevust ja uusi uurimissuundi või -tulemusi.

Konverentsil käsitlesid Leedu hariduse arengut riigi tippametnikud ja -spetsialistid. Hea oli tõdeda, et suurem osa teemasid on Eestis juba läbitud etapp ja oleme oma arengus mitu aastat ette jõudnud.

Rahvusvahelise nädala teiseks eemärgiks oli Vilniuse kõrgkoolil tutvustada oma üliõpilastele õppimisvõimalusi teistes koolides nende ekspertide abiga, kes olid koolile külla tulnud. Koolide esindajad, kaasarvatud ülevaate autor, tutvustasid oma koole, õppimisvõimalusi riigis ja koolis, mis on ühe või teise kooli tugevad küljed, kuidas on üles ehitatud üliõpilaselu jne.

Tore oli samuti käia paljude aastate järel Vilniuse vanalinnas, mis nagu Tallinna vanalinn, on säilinud küllalt suure tervikliku linnaosana ja kus võis näha sealset kultuuri ning arhitektuuri arengut läbi aegade. (Ülevaate koostas ehitusteaduskonna dekaan Jüri Tamm)


  • Jaga: