Prindi

Ehitusteaduskonna üliõpilased koos dekaan J. Tamme ja lektor M. Toomega käis Saksamaal Leipzigi messil20.10.2007

Bussitäis ehitusteaduskonna üliõpilasi koos dekaan Jüri Tamme ja lektor Mati Toomega käis Saksamaal Leipzigi messil. Saadi teadmisi erinevate ehituslahenduste, materjalide, ehitusalaste arvutiprogrammide kohta (TTKs on teatavasti suhteliselt monopoolses seisus programm AutoCad). Eksponentide seas olid ülekaalus eritööde esindajad ning üldehitustööde osakaal jäi väikseks, siiski saadi tutvuda uudsete tehnoloogiliste lahenduste ja veidi teistmoodi ehitustavadega.Silma jäi näiteks seinaküttesüsteem, mis on sarnane lahendus teada-tuntud soojamüürile, radiaator, mis oli ühtlasi trepikäsipuu jne. Need olid midagi sellist, millest niisama mööda ei mindud. Esindatud olid ka erinevad tööriiete, tööriistade ja ehitusmasinate tootjad. Palju oli väljas selliseid tööriistu ning masinaid, mis Eestis veel laialdast kasutamist ei ole leidnud.
Tähelepanu pälvis joonestuspaberi alus, mis võimaldas valgele paberile ilma abivahenditeta joonestada ringe, sirgeid jooni, ovaale jne. Messil oli müügil lai valik ehitusalast kirjandust tavapäraselt soodsama hinnaga.

Külastati ka Berliini, kus ootas ees tudeng, kes andis lühiülevaate linna arhitektuurilistest vaatamisväärsustest. Noormees sai oma ülesandega üllatavalt hästi hakkama. Berliinist jäid meelde veel rattasõit, mille ajal kihutati mööda suurt platsi ringi viiekohalise jalgrattaga, mis võis kõrvaltvaadatuna tunduda üsna koomilisena; kuulsad saksa ketšupisardellid ja Berliini müür, tegelikult küll osa sellest.
Saksamaal käinute hinnangul võis reisiga täiesti rahule jääda, kuigi bussisõit oli väga pikk ja väsitav, aga sellest polnud hullu midagi – korvasid hea seltskond ja lõbusad seltskonnamängud.


  • Jaga: