Prindi

Elektriauto liugles mööda kõrgkooli sisehoovi17.10.2012

Autonduse õppetool kutsus 16.10.2012 autohuvilisi kooli õue uudistama elektriautot Mitsubishi i-MiEV. Auto on üks 507st sotsiaaltöötajatele soetatutest ja kõrgkoolis seoses kasutusuuringuga.

Vastavalt TTK ja sotsiaalministeeriumi vahelisele lepingule saab kõrgkool Astangu Kutserehabilitatsioonikeskuselt aeg-ajalt autot katsetuste tarvis laenata. Kõrgkool ei saa autot päriseks, aga perioodiliselt tehtavad testsõidud aitavad andmebaasidesse salvestatu reaalse autokasutusega siduda.

Autonduse õppetooli õppejõud ja uudishimulikud kõrgkooli töötajad said infot autost, elektrist ja uuringust. Soovijad said autot proovida ja kui just roolimise huvi polnud, siis reisijana kaasa sõita. Kaassõitjate muljed olid igati positiivsed, ei mingit müra kabiinis ja sujuv liikumine, ka kiirust jätkus. Kaunis sügispäike aitas sisendas kõigile o ptimismi – ka elektriauto on võimalus. Kes proovis, see kiitis. Kokkuvõtteks: äärmiselt vaikne, aga terase minekuga linnaauto.

Õppetool on tänulik Tehnosiirdekeskuse juhile Oliver Kallasele järjekindluse ja toetuse eest, et kõrgkool jõudis auto kasutuskokkuleppe sõlmimiseni. (ülevaade Sven Andresenilt)


  • Jaga: