Prindi

Erialaste teadmiste päev avardas silmaringi20.11.2012

TTK rõiva- ja tekstiiliteaduskond korraldas 14.11.2012 koostööpartneritele ja üliõpilastele erialaste teadmiste päeva, mille avas Eesti Rõiva- ja Tekstiililiidu juhatuse esimees Meelis Virkebau.Põhiesineja oli Martin Schmermbeck GCS Consulting firmast Saksamaalt, kes rääkis toote elutsükli juhtimisest, võimalustest ja turu vajadustest. Samuti rääkis ta kollektsioonide, materjalide, tootmise, töövoogude ja koostöö juhtimisest. Martin Schmermbeck esinemine oli sisukas ja ettevõtted olid väga huvitatud tarkvaralistest lahendustest PDM/PLM (tooteinfo haldamine ja toote elutsükli juhtimine). Oma ettekandes ta võrdles ka kõikide teiste firmade süsteeme, GCS-i süsteem töötab näiteks Gerry Weberi ja Hugo Bossi firmades.

Lisaks kohtus Martin Schmermbeck 15.11.2012 Baltika Group-i tarneahela juhiga, millest võib kasvada koostöö. Kasu võib saada ka rõiva- ja tekstiiliteaduskond, kuna firmal on olemas simulatsiooni variant kõrgkoolile, mis töötab kahes Saksamaa kõrgkoolis.

Esineja Eerik Paulus, kes on YKK Eesti piirkonna müügimänedžer rääkis uutest materjalidest ja rakendustest furnituuride valdkonnas YKK näitel. YKK uute toodete info oli vajalik nii tudengitele kui ettevõtete esindajatele.

Viimaseks oli välisesineja Philip Smith firmast Coats plc Inglismaalt, kelle põhiteemaks olid õmblusniidid. Tema ettekandest said kuulajad teada informatsiooni uutest rakendustest õmblusniitide valdkonnast.


  • Jaga: