Prindi

Esmakursuslastest kaugõppijad alustasid ühiselt kooliteed01.09.2012

TTK kutsus teadmiste päeval,  01.09.2012 esimest korda kõrgkooli esmakursuslastest kaugõppijad, et alustada ühiselt kooliteed. Kui tavaliselt kogunevad kaugõppe esmakursuslased kooli õpperühmade kaupa õppesessioonide ajal, siis seekord said kõik koos vajalikku teavet tulevasteks õpinguteks. Kokku asus kaugõppesse õppima 261 üliõpilast, neist 164 osales infotunnis.

Esmakursuslasi tervitas rektor Enno Lend. Rektori sõnul on haridust keeruline anda, tee tuleb igaühel endal läbi käia. Üliõpilased said tuttavaks nelja teaduskonna dekaanide ja dekaani abidega. Kaugõppijatele selgitati õppetöö korraldust, anti ülevaade õppeinfosüsteemist ja e-õppest. Ehitusteaduskonna õppejõud Anneli Ramjalg soovitas mõelda kahele sõnale – pean ja tahan, kumb neist rohkem motiveerib? TTK nõunike kogu liige Enn Tammaru rõhutas, et ainus tegevus, mis muudab maailma, on mõtlemine. Ta rõhutas, et tänane rakendusinsener on esiteks ettevõtlik kavandaja, teiseks suurepärane organisaator, kolmandaks särasilme eestvedaja ja neljandaks nõudlik, järjekindel ja aus kontrollija ning konsultant.

Kõik uued üliõpilased said mälestuseks ajalehe Noore Insener erinumbri sisseastujatele, kus on kõigi nimed kirjas. Tudengid said ka rebaseteatmiku, milles koos kalendaariumiga on ära toodud kõik vajalik, et alustada edukalt õppimist.

Pärast infotundi tutvusid äsja immatrikuleeritud üliõpilased oma teaduskonna ja selle laboritega.


  • Jaga: