Prindi

Esseni mess tutvustas uusimaid masinaehituse saavutusi02.10.2009

TTK mehaanikateaduskonna dekaan Vello Vainola viibis 15.-17.09.09 Saksamaal Esseni messil „Schweissen und Schneiden 2009“. Tegemist on masinaehituse erialamessiga, mis toimub iga nelja aasta tagant ja millel tutvustavad oma tehnikaalaseid saavutusi ülemaailmselt tuntud keevitus-, pindamis- ja lõiketehnoloogiaga seotud firmad: CASTOLIN, ESAB AB, KEMPPI OY, TBi Industries, EUROWELD Ltd, Messer Cutting & Welding jpt.Messi külastamise eesmärgiks oli tutvuda kulumis- ja korrosioonikindlate pinnete tehnoloogiliste uuendustega ning otsida rahvusvahelisi kontakte selles valdkonnas.
Plasmasulatus ja -keevitustehnoloogia kasutamine tugevdus- ning remonditehnoloogias on leidmas üha enam kasutust. Plasmatehnoloogia on perspektiivne ja võimaldab saada kulumiskindlaid pindeid ning paremate omadustega keevisõmblusi. Korrosiooni- ja kulumiskindlad kaarpihustuspindeid on kaasaegses tehnikas võimalik kasutada kallite konstruktsioonimaterjalide kokkuhoiu ning tööea pikendamise eesmärgil (näiteks laevade ja autode võllid; praegu taastatakse enamik detailidest väljaspool Eestit).

Seadmete valmistajad, kes seniajani tegutsesid üsna iseseisvalt, on nüüd loonud strateegilisi ühendusi. Oma individuaalseid teadmisi ühendades on neil võimalik luua tooteid, mis töötavad koos ühtse süsteemina. Messi katalooge ja fotosid (vt www.tktk.ee) on võimalik kasutada nii keevitustehnoloogiate loengu- ja praktikatundides kui ka täiendkoolituskursustel.


  • Jaga: