Prindi

Ettevõtluskonkurss Ajujaht kutsub end proovile panema30.09.2009

Ajujahi korraldaja Kadri Ugand tutvustas 29.09.2009 infotunnis üliõpilastele ja TSK meeskonnale juba kolmandat aastat läbiviidava konkursi põhimõtteid ja tingimusi. Kõigepealt on vaja moodustada meeskond (kuni 7 liiget), oma idee läbi mõelda ja lühidalt kirja panna (tähtaeg 02.11.2009). Finaali saab 20 ideed, mille meeskonnad läbivad spetsiaalselt kujundatud arenguprogrammi. Tuntud ettevõtjad (mentorid) räägivad oma kogemustest ja toimuvad ideede presentatsioonid, mille käigus toimub protsessina pidev ideede vahetus.

Eelmiste aastate osalejaid küsitledes selgus, et kõige tähtsamaks kasuteguriks hindasid nad saadud kontakte (nii Eestis kui maailmas), seejärel teadmisi, tekkinud ideid ja viimasena praktilisi näpunäiteid. Seega on esimesel kohal sidemete võrgustik. Arenguprogrammi lõpuks valmivad äriplaanid, millest parimad jagavad omavahel 1 miljoni kroonise auhinnafondi.

Kuna kõik Ajujahile esitatud ideed ei jõua finaali, siis tutvustas Ülemiste ettevõtlusinkubaatori juhataja Mart Brauer ettevõtlusinkubaatorite võimaldatavat abi oma idee elluviimiseks. Nõu saab küsida ka tehnosiirdekeskuselt (TSK) ruumist B201, eelmise aasta konkursi parimatest edulugudest koostatud raamat „Edu sammud“ on saadaval nii TSKs kui ruumis 110 (avalikkussuhted). Alati saab pöörduda küsimustega ka Kadri Ugandi poole meiliaadressil kadri@bda.ee

 

Konkursi valguses on hea meelde tuletada, et TTK põhiväärtused on loovus, innovatiivsus ja ettevõtlikkus.


  • Jaga: