Prindi

EÜL hindas TTK üliõpilaskonna töö aasta parimaks06.01.2010

Eesti Üliõpilaskondade Liit valis aasta üliõpilaskonnaks Tallinna Tehnikakõrgkooli üliõpilaskonna. Valimisel olid määravaks TTK üliõpilaskonna aktiivne tegevus üliõpilaste kaasamisel ja üliõpilasesinduse arendamisel.

EÜL valis möödunud aasta tudengisõbraks Eesti üliõpilase, kes jätkab kõrghariduse omandamist vaatamata sellele, et riik ja osad kohalikud omavalitsused ei väärtusta üliõpilaseks olekut.
Aasta sündmuseks tudengielus valiti möödunud aastal üle Eesti valminud uued õppehooned, mis on toonud uue kvaliteedi kõrgharidusse. Infrastruktuuri jõuline arendamine Tartu Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli ja Eesti Maaülikooliga esirinnas on loonud üliõpilastele kaasaegse õppekeskkonna.

Aasta sündmuseks üliõpilaspoliitikas valiti tudengite võitlus õppelaenu kustutamise lõpetamise ning sõidupiletite hinnatõusu vastu. Mõlemal juhul on üliõpilaste aktiivsus enda huvide kaitsel tekitanud vastukaja laiemas avalikkuses, teatas EÜLi juhatuse esimees Maris Mälzer.

Aasta tudengisõbra, üliõpilaskonna ning aasta sündmuse tudengielus ja üliõpilaspoliitikas valib EÜLi juhatus igal aastal üliõpilasesinduste poolt antud sisendi põhjal.


  • Jaga: