Prindi

Formula Studenti meeskond näitas rektoritele uut vormelit17.06.2009

Tallinna Tehnikakõrgkooli rektor Arvi Altmäe ja Tallinna Tehnikaülikooli rektor Peep Sürje tutvusid 17.06.2009 TTK/TTÜ Formula Student Team’i uue vormeliga, millega on kavas augustis osaleda Formula Student Germany võistlusel Saksamaal. Rektorid said oma silmaga näha, millises järgus projekt on. Teoreetiliselt oli tegemist uue vormeli esimeste sõidutiirudega. TTK kooliõuel võttis tuurid üles lisaks uuele ka eelmisel aastal valminud vormel. Kui uus vormel päris valmis saab, siis lubasid rektorid nendega võidu kihutada.

Eelmisel suvel osales võistkond õppeprojekti raames Inglismaal Silverstone´is peetaval tootearendusvõistlusel Formula Student. Seekordseks võistluseks valmib kahe kõrgkooli üliõpilaste koostöös uus vormeltüüpi auto prototüüp.
Võistluse eesmärgiks on pakkuda üliõpilastele võimalust saada praktilist toote projekteerimise ja valmistamise kogemust tihedas rahvusvahelises konkurentsis. Projekti käigus projekteerivad ja valmistavad erinevate ülikoolide tudengite meeskonnad üheistmelise vormeltüüpi auto prototüübi, mis on projektülesande kohaselt mõeldud amatöörvõidusõitjale.
2008. a saavutas võistkond klassis I omaehitatud vormelautodega tihedas rahvusvahelises konkurentsis kolmeteistkümnenda koha ja võitis parima uustulnuka karika.


  • Jaga: