Prindi

Formula Studenti meeskond oli Inglismaal edukas!16.07.2008

TTÜ/TTK Formula Student Team osales Inglismaal toimunud rahvusvahelisel  tootearendusvõistlusel, kus pälvis oma võistlusklassis parima uustulnuka tiitli ja võistlusauto disaini konkursil 6. koha. Kui möödunud aastal oli meeskonnal välja töötatud virtuaalne võistlusauto, siis eelmisel nädalal osales Formula Studenti meeskond juba valmis võistlusautoga klassis I Inglismaal Silverstone’i ringrajakompleksis peetaval võistlusel. Ürituse korraldajad on Suurbritannia Mehaanikainseneride Ühing koostöös Rahvusvahelise Autoinseneride Ühingu ja Rahvusvahelise Elektriinseneride Ühinguga.

Tallinna Tehnikaülikooli ja Tallinna Tehnikakõrgkooli ühismeeskond saavutas 85. võistkonna seas üldarvestuses 13. koha. Tootearendusvõistlus Formula Student tähendab väikese üheistmelise võistlusauto projekteerimist, ehitamist ja hiljem auto tutvustamist, sellega erinevate katsete läbimist ning võidusõitmist ringrajal. Projektis osalemine annab tudengile reaalse kogemuse auto projekteerimises, valmistamises ja tutvustab noorele insenerile autotööstuse majanduslikku poolt. Lisaks arendab intensiivne töö ühise eesmärgi nimel ka suhtlemisoskust, vastutustunnet, oma aja planeerimist ja muid edukale insenerile vajalikke oskusi.

 

Euroopas nüüd juba seitse aastat peetud rahvusvaheline võistlus on mõeldud peamiselt masinaehituse ja transporditehnika erialade tudengitele. Olenevalt sellest kui kaugele on auto arendustöö kulgenud, jaotuvad võistkonnad klassidesse. Klassis III osalevad projekteerimisstaadiumis projektid, kus kohtunikud hindavad vormelauto virtuaalse prototüübi üldkontseptsiooni ja teatud auto sõlmede tehnilisi lahendusi nii konstruktiivse kui ka tootmise ja majandusliku külje pealt. Klassis II hindavad kohtunikud lisaks virtuaalsetele konstruktsioonimudelitele juba reaalselt, kuid osaliselt, valmisehitatud autot. Klassis I võistlemine eeldab juba täiesti valmis ja toimivat vormelautot, mis lisaks konstruktsiooni hindamisele läbib mitmeid dünaamilisi katseid. TTÜ/TTK Formula Student Team osales sel aastal klassis I reaalse sõidukorras autoga. TTÜ/TTK Formula Student Team osales eelmisel suvel klassis III, tutvustades kohtunikele oma vormelauto virtuaalset prototüüpi. Uustulnukatena saavutas TTÜ/TTK Formula Student Team tihedas konkurentsis klassis III eelmisel aastal neljanda koha.


  • Jaga: