Prindi

FS Team Tallinn saavutas Inglismaal FS võistlustel 7. koha03.08.2010

FS Team Tallinn saavutas Inglismaal Silverstones 15-18 juuli peetud Formula Student võistlustel 76 osavõtja seas 7. koha!Meeles veel mõru mootori purunemine ja rakendamata potensiaal Formula SAE Michigani võistlusel USAs võttis meeskond eesmärgiks võtta kasutusele kõik vahendid muutmaks auto nii töökindlaks kui võimalik, et midagi ei jääks juhuse hooleks ning välistada “halva õnne” võimalus.

Peal uus mootor, varumootor kaasas, väsida võivad detailid vahetatud ja
vähegi ebakindlad lahendused ümber tehtud, sooritati viimane töökindluse test 11. juuli hommikul kell 8:30 Rapla kardirajal teel Silverstone. Test kulges ligi 30 kraadises hommikukuumuses edukalt peale mida sai rahuliku südamega asuda Inglismaa poole teele.

Meeskonna eesmärk “katkestamine on välistatud ja esikümne koht PIDI saama tõeks…

Auto head ettevalmistust ja meeskonna motiveeritust näitas esimesena tehnilisest ülevaatusest läbisaamine, kõrge 7. koht design presentatsioonilt, meie siiamaani parim tulemus business presentatsioonilt ja peaaegu kõikide dünaamiliste katsete esikümne kohad (6. kiirenduses, 12. kaheksakujulisel rajal, 9. sprindis, 9. kestvussõidus). Võistlus kulges meie jaoks ilma tehniliste probleemideta lõpptulemusele orienteerudes. Lõppkokkuvõttes 7. koht maailma tugevate tehnikaülikoolide seas on vääriline tulemus meeskonna aastatepikkusele pingutusele, magamata öödele ja vormeli nimel paljudest vabaaja tegevustest loobumisele.
Lisaks meeskonna tööle on selle tulemuse taga paljuski ka eelmiste võistluste kogemused ja mõned valusad õppetunnid, millega minevikus oli küll raske leppida, kuid millest on õpitud ja tänu millele jõuti sellele tasemele.

Suured tänud kõigile toetajatele, kes on olnud meiega valusate õppetundide ajal ja kes on andnud olulise panuse meie praegusesse edusse.


  • Jaga: