Prindi

FS Team Tallinn sai Michiganis tähelepanu osaliseks21.05.2010

FS Team Tallinn osales vormelautoga FEST10 12.-15.05.2010 võistlusel Formula SAE Michiganis Ameerika Ühendriikides. Esimeste katsetega saavutatud hea tulemuse rikkusid sprindis tekkinud mootoriprobleemid ja meeskond sai lõppkokkuvõttes 120 võistlusele registreerunud meeskonnas seas 40. koha.

FS Team Tallinna auto FEST10 pälvis kohtunike ja konkurentide seas palju tähelepanu oma atraktiivse disaini ja viimistluskvaliteediga. Väga paljulubavaks osutus ka auto potentsiaal kahel esimesel dünaamilisel katsel, kus kiirenduses tuli 120 registreerunud võistkonna seas 4. koht ja kaheksakujulisel rajal 9. koht, mis dünaamiliste katsete kokkuvõttes andis enne sprinti ja kestvussõitu kokku 4. koha.

Sprindis hakkasid aga tekkima ja kiirelt süvenema mootoriprobleemid, mille tagajärjel lakkas töötamast kolmas silinder. Sellest hoolimata suudeti sõita välja 24. aeg. Mootori lahtivõtmisel selgus, et tõrke põhjuseks oli purunenud klapp, mis oli rikkunud ka silindri, kolvi ja plokikaane. Kuna varumootorit ei olnud sel hetkel võtta, siis olemasoleva parandamiseks, st ühe silindri elimineerimiseks ja teiste silindrite normaalse töö tagamiseks pingutas meeskond terve öö.

Tänu mitmetele kohapeal mõeldud ebatraditsioonilisele lahendustele jõudis auto täpselt minut enne kestvussõidu sulgemist starti. Esimene vahetus õnnestus kolmel silindril läbida, kuid peale juhtide vahetust ei suudetud mootorit ilma kõrvalise abita enam käivitada, mille tagajärjel tuli sõit siiski katkestada. Kokkuvõttes saavutati 120 võistlusele registreerunud meeskonna hulgas 40. koht.

Vaatamata saavutatud kohale oli igal juhul tegemist väga suure kogemusega meeskonnale ja oluline samm enda nähtavaks tegemisel. Pärast Eestisse tagasitulekut ja meeskonnaliikmete eksamite ja kaitsmiste lõppu paneb meeskond USAs õpitu kokku ja suunab kogu energia sellele, et Inglismaal Silverstone’i võistlusel oma potentsiaal ära kasutada. Meeskond tänab kõiki toetuse eest! (Risto Kõiv)


  • Jaga: