Prindi

FS Team Tallinn tegutseb üle Euroopa26.08.2011

TTK autotehnika õppetool koos TTÜ autotehnika õppetooliga osalevad rahvusvahelisel tootearendusvõistlusel Formula Student. Juuli lõpus osales FS Team Tallinn võistlusautoga FEST 11 võistlustel Austrias Red Bull Ringenil. FEST 11 õnnestus vaatamata viperustele lõpetada kestvussõit ja koguda punkte kõigis kategooriates. Üldkokkuvõttes saavutas meeskond 7. koha..Augustis osales tiim juba võistlustel Saksamaal Hockenheimi ringil. Pingutused kandsid vilja, kuna esimest korda Formula Studenti ajaloos sai FS Team Tallinn disaini kaitsmiste finaali, kus viibis kümme parimat meeskoda 76-st. See tähendas, et oma ala spetsialistid üle maailma leidsid, et meie tehnilised lahendused on 10 parima seas. Finaalis jäädi küll kümnendateks, kuid kohtunikelt saadud tagasiside oli väga positiivne. Võistluse kokkuvõttes saavutas tiim 11. koha ja 10. positsioonile kaotati vaid 8 punkti.
Järgmistena olid tiimil kavas võistlused Ungaris, kus saavutati 4. koht, mis on tiimi parim tulemus ametlikelt võistlustelt. Eriti magusaks teeb võidetud koha teadmine, et viies meeskond kaotas meile 0,8 punkti.
Rootsis Karlstadis toimus augusti viimasel nädalavahetusel selle aasta viimane võistlus. Kohal oli siin ka Ungaris ülivõimsalt võidutsenud Soome võistkond Metropolia. Meie poolt pakkusid konkurentsi kolm autot, lisaks ka eelmised mudelid FEST 08 ja FEST10. Kokku oli meeskond esindatud 25 inimesega. Baltic Open’il Rootsis saavutas meeskond teise koha.