Prindi

Google Appsi kasutuselevõtt TTK Moodle`s29.08.2011

Alates 29.08.2011 saavad õppejõud ja tudengid Moodle`i õpikeskkonnas kasutada „TTK Google Appsi“ pakutavaid teenuseid. Docs ja Sites annavad kõigile võimaluse oma õppematerjale (dokumente, esitlusi, veebilehestikku) koostada otse veebis üksi või siis koostöös teistega.

See on mugav lahendus neile, kelle õppematerjali sisu vajab pidevat täiendamist ja muutmist ning kes töötavad erinevate arvutite taga. E-kursusele pannakse dokumendi URL aadress, nii jääb ära senine dokumendifaili oma arvutis muutmine, vana faili kustutamine ning uuesti üleslaadimine Moodle`i keskkonda. Google`i teenuste kasutamine aitab kokku hoida aega õppematerjalide koostamisel ja jagamisel.

„TTK Google Apps“ võimaldab jagada loodud dokumente ainult TTK ÕISi kasutajatunnustega inimestele (õppejõud, tudengid) või jagada dokumenti kindla TTK ÕISi kasutajatunnusega inimesega või jagada neid hoopis kõigi interneti kasutajatega üle maailma. TTK Google Appsi ei tohi segamini ajada teenustega, mida Google võimaldab vabalt kasutada kõigil internetikasutajatel aadressil http://www.google.ee/ . „TTK Google Appsi“ kasutamise eeliseks on dokumentide jagamine oma asutuse sees.

Google`i teenused sobivad hästi rühmatöö läbiviimiseks veebis. Nende teenuste lülitamisel oma õppetöösse peab õppejõud kindlasti õpetama tudengeid Google`i teenuseid kasutama. Näiteks tuleks dokumentide jagamiseks e-kursusel nõuda, et kõik e-kursusel olijad teaksid enda Gmaili aadressi (sinu_õisi_kasutajatunnus@ttk.tktk.ee) ning täidaksid enda kasutajaprofiili alt ära rea „TTK Google’i konto“. Alles siis on võimalik probleemideta dokumentide jagamine.

Millest alustada? Teenuse esmakordseks kasutamiseks tuleb igaühel aktiveerida Google Apps teenused (sõlmida leping Google`ga). Sisenege selleks Moodle`i õpikeskkonda ja klõpsake ühel Google Appsi teenustest, mille leiad parempoolsest menüüst, nõustu lepingu tingimustega ning alusta teenuste kasutamist!

Proovige järele. Näiteid, milliseid võimalusi Google Apps pakub dokumente loomisel ja jagamisel leiate e-kursuselt „Google Apps Moodle’is“ (Näidisgrupp).

Haridustehnoloogid


  • Jaga: