Prindi

Heategevusliku jõuluhommiku tulu 700 eurot läheb loomaaia jääkarudele15.12.2011

TTK rõiva- ja tekstiiliteaduskonna rõivaste tehnilise disaini II kursuse neiud korraldasid 15.12.2011 kõrgkoolis juba traditsiooniks saanud heategevusliku jõuluhommiku, mille tulu 700 eurot läheb Tallinna Loomaaia jääkarudele. Jõuluhommik sai teoks kliendisuhete juhtimise õppeaine raames, mida õpetab Anneli Kaldoja.

Jõuluhommiku kava oli tihe, aset leidsid põnevate auhindadega loterii ja oksjon, osta sai lasteaialaste valmistatud uusaastakaarte ja päevakohaseid jääkarupiltidega kõrvarõngaid.
Tudengid olid kõvasti vaeva näinud ja leidnud hulgaliselt sponsoreid, kelle abiga sai läbi viia
uhkete auhindadega oksjoni, auhindadeks erinevad sportimise, tantsimise ja pildistamise võimalused kuni limusiinisõiduni. Et pikal päeval vastu pidada, siis sai osta erinevaid kooke ja maiustusi, mille tüdrukud olid ise küpsetanud.

Oma debüütesinemise tegi praegu veel nimeta koolibänd, kes astus üles igihaljaste tuntud lauludega. Bändi koosseisus on Erik (AT) ja Egert (EI) ning Helen (EA) TTKst, lisaks Jaanus IT Kolledžist ja Aap TÜst. Lisaks neile esinesid veel TTK rahvatantsuansambel Savijalakesed ja kammerkoor. Aulatäis uudistajaid sai nautida rõivaste tehnilise disaini ja tehnoloogia 3. kursuse tudengite seitset fantaasiakollektsiooni, mis lähtusid erinevatest ajajärkudest ja stiilidest. Tallinna Loomaaia direktor, karusõber Mati Kaal andis ülevaate jääkarudest ja nende tulevikust, mis kliima soojenemise tõttu halveneb pidevalt, sest väheneb rüsijää piir ja jääkarud on jäämas kuivale. Seetõttu eraldatakse maailma loomaaedades viimasel ajal palju tähelepanu jääkarudele, et hoida nende genofondi panka. Mati Kaalu sõnul on loomaaed tänulik iga abi eest, olgu see siis heategevuslike ürituste tulud või inimeste annetused. Ja kui soovi on, siis saab hakata mõne looma vaderiks ja pidevalt just kindlat hoolealust toetada.


  • Jaga: