Prindi

Heureka preemiareis Taani Kuningriiki19.10.2011

 ÜTTÜ Heureka esitluspäevadel parimateks osutunud tudengid ja nende juhendajad käisid 06.10.-11.10.2011 preemiareisil Taanis Kopenhaagenis tutvumas linna enimtuntud vaatamisväärsustega.

Taani sõit toimus läbi Rootsi. Laevaga sõideti Rootsi. Pikal sõidul saadi huvitavat infot nii Rootsi kui Taani ajaloost ja ka kaasajast. Meelde jäi põnev vana Linköping, kus asub puitarhitektuuri vabaõhumuuseum hoonetega 19. sajandist. Taanis nägime uhket renessansslossi, Kronborgi loss-kindlust, mis on tuntud “Hamleti” tegevuspaigana.

 

Kopenhaagenis  tutvuti kirikute, muuseumide ja teiste vaatamisväärsustega,. Rahvusmuuseumis saime ülevaate Taani riigi põnevast ajaloost. Kunstimuuseumis Statens oli avatud prantsuse plakatikunstniku Henry Toulouse-Lautrec´i loomingu näitus.  16. sajandist pärit sisemise kaldteega Ümartorni vaateplatvormilt avanes kaunis vaade riigi pealinnale. 

 

 Kaasaegsest arhitektuurist üllatas Bella konverentsikeskus oma keerduvate kaksiktornidega, kohalike poolt ristitud „purjus majaks“. Tagasiteel kulges üle kahte kuningriiki ühendavat Öresundi silla kompleksi  tunnelis ja tehissaarel, edasi 8,2 km pikkusel vantsillal, mille 203,5 m kõrgused tugisambad (püloonid) on ka olulisteks maamärkideks.

 

 Nii tudengid kui õppejõud jäid reisiga väga rahule. Heureka kutsub agaralt võtma osa  referaatide ja uurimustööde esitluspäevadest 2012. a. kevadel!  (Kaisa Raska, Raivo Ranne ÜTTÜ HEUREKA)


  • Jaga: