Prindi

Hispaania arhitekt avas külalisloengute sarja08.05.2013

Arhitektuuri ja keskkonnatehnika teaduskonda külastas 24.-25.04.2013 esimese välislektorina sel aastal Hispaania arhitekt, Oma arhitektitöö kõrval õpetab ta ülikoolis ETSAM, Escuela Técnica Superior de Arquitectura de Madrid.

Pärast jalutuskäiku Tallinna kesklinnas andis ta TTK Arhitektuuriinstituudis loengu „Circumstances (asjaolud)“. Lektorile meeldis TTK atmosfäär, mille ta leidis olevat kodune tänu väikesele kuulajaskonnale, kellega saab kergesti isikliku kontakti. Jutu kaudu selgus asjaolu, et tema teaduskonnas õpib üle 2000 tudengi!

Héctor Fernández Elorza tutvustas enda kavandatud nelja projekti, kust ta sai inspiratsiooni ja kuidas lahendas. Igas projektis oli näha tema leidlikkus, nutikus ja esteetiline vaatenurk, mis olid selgesti arusaadavad ja hästi põhjendatud, eriti tema poeetiliste visandite kaudu.

Pärast loengut toimus küsimuste-vastuste sessioon, kus Hector rääkis palju põhjamaade valgusest. Kuigi ta oli Eestis esmakordselt, oli ta selle teemaga oma elukogemuse tõttu Stockholmis kursis. Seal tegi ta oma uurimistöö kahe Rootsi arhitekti, Gunnar Asplund`i ja Sigurd Lewerentz`I kohta. Lisaks rääkis ta oma suvemaja projektist metsas, mis avas tema isiksust eriti hästi – tähtsaim on elu ja armastus – arhitektuur annab neile raamid.

Järgmine külalislektori loeng toimub juba sel sügisel. (Arh.Instituudi juhatajaTomomi Hayashi)


  • Jaga: