Prindi

Inglise keele õppejõud külas partnerkõrgkoolil Strasbourg’is25.11.2010

Humanitaarainete keskuse inglise keele õppejõud Sirje Truu ja Maie Kuning viibisid
12.-16.11.2010 TTK partnerkõrgkoolis, Strasbourg’i Rakendusteaduste Instituudis INSAs. Külaskäik leidis aset TTK-s korduvalt loenguid pidanud Erasmus programmi vahetusõppejõu Sarah Sandsi kutsel.
Inseneriharidus Prantsusmaal sai alguse 18. sajandil. Praegu on riigis 230 tehnikakõrgkooli; iga-aastane lõpetajate arv on 30 000. Koolidele on iseloomulik tihe koostöö ettevõtetega ja rõhuasetus innovatsioonil ja uusima tehnoloogia siirdel.
INSA kuulub Prantsusmaa viies eri linnas asuvate kõrgkoolide võrgustikku. Õppetöö toimub arhitektuurierialal ja seitsmel tehnikaerialal: mehaanika, mehhatroonika, plastikud, ehitus, topograafia, energia ja keskkonnatehnika ning elektrotehnika. Koolis on 1500 üliõpilast ja 116 õppejõudu. Õppetöö toimub ainult päevases õppevormis. Magistriõpe on mehaanika, arhitektuuri ja geomaatika erialal.

Kool asub kesklinnas ja võtab enda alla 27 000 m². Koolimajas orienteeruda on keeruline, kuna pidevalt on lisandunud juurdeehitisi ja laboriruume. Sisekujunduses domineerivad rõõmsad värvid: kollane, punane ja sinine. Laborid on sisustatud kõige kaasaegsema tehnoloogiaga. INSA kasutab 20-punktist hindamissüsteemi, kus hindele „2“ vastab 12 punkti ja hindele „5“ 16-20 punkti.

Kõik üliõpilased õpivad õppeaja jooksul teatud perioodi (olenevalt erialast 3-12 kuud) välismaal. TTK-sse tuleb 2011.a kevadel INSAst kolm üliõpilast.

Koostööst TTKga on eelkõige huvitatud mehaanika, mehhatroonika ja mõõdistamise eriala õppejõud-üliõpilased. Suurt huvi tuntakse kõige vastu, mis seotud Formula Studenti ja koostööga Ruben Lendiga. (ülevaate tegi S. Truu)


  • Jaga: