Prindi

INSA Strasbourg ootab meie tudengeid27.05.2011

Mehaanikateaduskonna dekaani abi Kirke Kaljula ja transporditeaduskonna dekaani abi Marju Viitmann külastasid mais TTK partnerkõrgkooli Prantsusmaal, INSA Strasbourgi. Külastuse eesmärgiks oli tutvustada Tehnikakõrgkooli õppekavasid ning tutvuda ka Strasbourgi kooliga.INSA Strasbourgis õpib 1300 tudengit arhitektuuri ja inseneeria erialadel. Kool koos campusega asub otse südalinnas. Kõik koolis õppivad tudengid peavad oma õppekava raames veetma vähemalt kolm kuud õppides või praktikat tehes välisriigis. Seetõttu oli ka meie külaskäigu eesmärgiks reklaamida TTK teaduskondi ja välja pakkuda ingliskeelseid kursusi prantsuse tudengitele.
Päevad olid täis kohtumisi erinevate teaduskondade esindajate, professorite ja tudengitega. Tegime esitluse õppimisvõimaluste kohta TTKs, külastasime loenguid ja tudengite projektitööde kaitsmisi. Esitlus ja kohtumised tudengitega tekitasid suurt huvi huvi meie kooli vastu. Sel semestril on INSA Strasbourgist TTK transporditeaduskonnas üks tudeng Formula Student projekti raames oma praktikat sooritamas. Ka järgmiseks semestriks avaldasid mitmed tudengid soovi tulla meie kooli Erasmus tudengina õppima. TTK tudengitele on juba tuttav INSA Strasbourgi karismaatiline inglise keele õppejõud Sarah Sands, kes on siin juba kahel aastal loenguid pidanud ja tuleb ka septembris taas Tallinnasse.
INSA Strasbourgis toimub õppetöö küll ainult prantsuse keeles, aga meie tudengitel on seal võimalik individuaalse õppe raames kirjutada oma lõputöö või osaleda inglise keeles erinevates projektitöödes.


  • Jaga: