Prindi

Inseneeria ja humanitaaria koostöö – edu pant14.04.2011

28.03-02.04.2011 toimus Ahvenamaal Marienhamnis projekti EkoTekNord Intercultural Communication finaalüritus – projekti kokku võttev töötuba/seminar. Juhendava õppejõuna oli projektitöös tegev Humanitaarainete keskuse vene keele lektor Olga Kuzmina.

Seekord oli teemaks keskkonnakaitse ja esindatud viie riigi – Soome, Taani, Läti, Leedu ja Eesti – kõrgkoolid. Töö projektiga algas juba oktoobris, kui projektis osaleda soovivad üliõpilased kirjutasid esseesid. Nende põhjal valiti välja meie kooli esindajad – kolm tehnoökoloogia õppekava üliõpilast ja üks üliõpilane nii mehaanika- kui tekstiiliteaduskonnast. Ahvenamaal võistlesid erinevate kõrgkoolide üliõpilastest koosnevad rühmad oma keskkonnateemaliste presentatsioonidega. Edu saatis neid, kelle esitlused olid originaalsed, vaimukad ja kutsusid kaasa mõtlema.

Olga Kuzmina sõnul olid kõik üliõpilased tehnika- või ärikallakuga ülikoolidest, neid juhendavad õppejõud aga humanitaarid – filoloogid/keeleõpetajad. See on järjekordne tõestus inseneeria ja humanitaaria koostöö vajalikkusest. Selleks, et oma teadmisi ja mõtteid rahvusvahelises keskkonnas köitvalt edasi anda, on vaja suurepärast võõrkeele- ja väljendusoskust, ilma milleta ei saa hakkama üheski eluvaldkonnas. Niisiis – edu pant on inseneeria ja humanitaaria edukas koostöö.


  • Jaga: