Prindi

Inseneride moeshow parimad olid Tallinna Tehnikakõrgkoolist15.04.2009

TTÜ aulas toimus 08.04.2009 ühisprojekt INSENERIDE MOESHOW, mille teema oli sel aastal  kujutav geomeetria. Ürituse korraldasid Tallinna Tehnikaülikooli Kultuuriklubi Ollalaa ja TTK Üliõpilasesindus. Rõivaste disainimisel lähtuti geomeetrilistest kujunditest, inspiratsiooni ammutati looduskatastroofidest, suvehooajast, staaridest, 19. sajandi moest ja isegi peenramaad katvatest kaitselooridest.

Materjalide valik varieerus pitsist paberini ja metallist puulehtedeni. Võistlustulle asus kaheksa kollektsiooni, millest viis oli TTK ja kolm TTÜ tudengitelt. Võitja selgitas professionaalne žürii koosseisus kunagine Tipikate moeshow võitja, TTK vilistlane  Liina Stein, TTK lektor Lea Koldmets, stilistid Jevgeni Fokin ja Britt Samoson ajakirjast Stiil ning Lilyan Tops. Peaauhinna võitis kollektsioon „PAPERDOLLS“ (ülemisel fotol) – autoriks TTK rõivaste tehnilise disaini ja tehnoloogia 1. kursuse tudeng Ailen Põld, kelle erinevatest paberiliikidest ja kartongist valmistatud kollektsioon eristus silmatorkavalt teistest võistlustöödest ning pälvis ka publiku lemmiku tiitli. Peaauhind sisaldas võimalust veeta päev Montoni tippdisaineri töövarjuna. Võidukollektsiooni saab vaadata juunis Tallinna ööklubi Überblingen moepeol „Dollhouse“.
Ajakirja Stiil eriauhind läks kollektsioonile „Chin“ (alumisel fotol) – autoriks TTK rõivaste tehnilise disaini ja tehnoloogia 2. kursuse tudeng Helena Pant, kes kasutas oma kollektsiooni loomiseks erinevaid sünteetilisi kangaid. Žüriiliikmetele avaldas kollektsiooni juures muljet minimalistliku lõikelahenduse ja geomeetriliste kujundite oskuslik ühendamine.


  • Jaga: