Prindi

Kokkolas koostöövõimalusi otsimas16.05.2012

Rõiva- ja tekstiiliteaduskonna õppejõud Teele Peets ja Margit Kuusk ning dekaani abi Helina Prints külastasid 08.-10.05.2012 Soome rakenduskõrgkoole, kus on TTK teaduskonna õppekavadega sarnaseid erialasid.

Esimesel päeval külastati Keskipohjanmaan Ammatikorkeakoulu Pietarsaaris asuvat karusnaha üksust. Suletaval õppekaval õpib praegu vahetusüliõpilasena TTK rõiva-ja tekstiiliteaduskonna üliõpilane. Uuest õppeaastast jätkab ametikõrgkool vaid üheaastase tasulise täiendõppe programmiga.

Teisel päeval oli kavas Kokkolas Kesk-Põhjamaa ametikõrgkooli materjalikatsetuste labor, mille võimalustega tutvuti. Suletava inseneri õppekava asemel toimiv tradenoomi õppekava sisaldab samuti rõiva- ja tekstiiliteaduskonna õppekavadega sarnasusi. Saadi ülevaade üliõpilaste lõputöödest ja Soome kõrgkoolide lõputööde andmebaasist.

Külaskäigu viimasel päeval tutvuti bodyskänneri kasutusega õppe- ja uurimustöös ning teenustöödega tellijatele. Kõne all oli ühise laste mõõtude andmebaasi loomise vajalikkus ja võimalused. Samuti arutati võimalusi koostööprojektideks. (Ülevaate tegid Teele Peets, Margit Kuusk, Helina Prints)


  • Jaga: