Prindi

Konkursivõit viib arhitektuuritudengi Jaapanisse kongressile19.09.2011

TTK rakendusarhitektuuri 2. kursuse üliõpilane Mark Grimitliht ning arhitektuuri ja keskkonnatehnika teaduskonna dekaan Hindrek Kesler osalevad 21.-30. septembrini Jaapanis Tokyos toimuval Rahvusvahelise Arhitektide Liidu (UIA) XXIV Arhitektuuri Maailmakongressil. Eesti, Läti ja Leedu arhitektide liitude ühisekspositsioon pannakse Maailmakongressil välja Mark Grimitlihti ideeprojekti alusel.Baltikumi Arhitektide Liitude Assotsiatsioon (BAUA) korraldas kevadtalvel konkursi, et leida lööv idee, mis Balti riike eristaks ja torkaks tuhandete tavalahenduste seas silma. TTK tudeng saavutas konkursil nii esimese kui teise koha. Marki idee kohaselt valmis kahemeetrise läbimõõduga interaktiivne kera (Globe), mis on kaetud plastiliinist kihiga. Iga külastaja võib plastiliinist midagi ise voolida, et kinnitada, maailm on meie kätes. Külastajad saavad meeldejäämiseks kaasa karbikeses pisikese plastikust kera, millel on assotsiatsiooni veebiaadress. Sõit Jaapanisse saab teoks TTK ja Eesti Kultuurkapitali toel.
Arhitektuuri Maailmakongressi peateemaks on „Design 2050“, kus keskendutakse tuleviku linnaelule ja arhitektuuri mõjule selle kujundamisel. Maailma ja riikide arhitektide organisatsioone ühendava UIA üritus, mis toimub iga kolme aasta tagant eri linnas, meelitab kohale üle 8 000 arhitekti, projekteerija, teadlase, üliõpilase jt. Maailmakongress lõpeb plenaaristungiga, kus valitakse uued juhtorganid.

Näituse autor Mark Grimitliht ütles, et näitus on mänguväljakuks, kus igaüks võib tutvustada oma visiooni aasta 2050 kohta, ning need visioonid ongi meie keskkonna tulevik. Iga samm, mille me astume, mõjutab mingil moel tulevikku. Me usume, et see üsna julge ja poeetiline kontseptsioon edastab meie sõnumi osalejatele ja kongressi külastajatele. Näituse lõppedes sooviksime näha erinevate osapoolte reaalseid samme ja läbirääkimisi.


  • Jaga: