Prindi

Kontoridisaini töötuba otsis ideid Loomelinna tühjale korrusele30.01.2013

21.-25.01.2013 toimus „Telliskivi kontoridisaini töötuba / A3“, mille ülesandeks oli visiooni koostamine tühjana seisva Telliskivi Loomelinnaku A3 korpuse kolmandale korrusele.
Pakutud ideid analüüsiti arenguvõime ja originaalsuse poolest koos Loomelinnaku inimestega. Väljavalitud 10 ideed lihvitakse ja täpsustakse autoritega järgmisel etapil, märtsis-aprillis.
Omanäolise 9 kontori, ühiskoridori ja puhkeruumi loomiseks said kokku kolme teaduskonna tudengid; EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise III kursus, EKA sisearhitektuuri ja mööblidisaini III kursus, TTK rakendusarhitektuuri III kursus (s.h. üks Eramus tudeng Brno ülikoolist Tšehhist – Ats Buddel, Mari-Ann Esajas, Kristjan Laimets, Laur Palm, Ivi Škaperina, Liis Uustal ja Mrtin Kus (Erasmus). Töötuba juhendasid Priit Põldme (EKA sisearhitektuuri ja mööblidisaini osakond) ja Tomomi Hayashi (TTK arhitektuuri ja keskkonnatehnika teaduskond)

Endise administratsiooni osa rendikontori pinnaks muutumiseks ettevõttele tekkis mõte, miks mitte kaasata tudengeid, et saada kontseptsiooni eskiisi. Piiratud eelarve ei tähenda teha lihtsalt odavalt ja koledasti, vaid pigem võtta motivatsiooniks eksperimenteerimine – lõbusalt ja nutikalt. Lisamotivatsiooniks on, et autorilahendused teostakse selle aasta suvel.

Pärast visiiti mahajäetud korrusele tekkisid töörühmad mõnusalt, mõned neist segarühmad erinevate teaduskondade tudengite vahel. Töö käigus oli näha erinevaid lähenemisi; kohapealt leitud asjad, lihtsalt kättesaadavad tööstuslikud elemendid võeti kasutusele., mille tulemusena tekkis kontrast olemasoleva kontekstiga – moodulsüsteemiga tagatakse rentnike kõik vajadused.

Töötoa viimase päeva lõpuvaatusele jõudis üle 10 idee ja juhendajate poolt soovitatud mõned maketid. Juhendajatele tundus, et tudengitel oli tore ja intensiivne töönädal, tänu millele tekkis mõnus tiimitunnetus seltskonnas. Töötoa juhendajateni on jõudnud positiivne tagasiside osalejatelt. Töötoa tulemusega jäid rahule ka juhendajad. Alates maikuust hakatakse ehitama autori järelvalvel.(Ülevaate tegi Tomomi Hayashi)


  • Jaga: