Prindi

Koolipere tunnustas noore sportlase preemia saanud tudengit07.03.2012

Evelin Ilves ja endine kümnevõistleja Erki Nool külastasid 05.03.2012 TTKd, et tunnustada eelmisel aastal Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu presidendi abikaasa allfondi noore sportlase preemia pälvinud kuulmispuudega kergejõustiklast Jorgen Liivi (rakendusarhitektuuri 1. kursus). Üritusel osales ka Jorgeni treener Krista Valgepea.Kohtumisel üliõpilastega esitati Evelin Ilvesele ja Erki Noolele palju küsimusi nii tippsportlase elu kui ka harrastusspordi ja tasakaalustatud toitumise kohta.
Evelin Ilves ütles, et kõik sportlased, keda noore sportlase preemiaga on tunnustatud, on kahekordselt tublid – seda nii oma spordialal kui õppimises. „Aga erivajadustega inimene peab kolmekordselt pingutama ja ennast ületama, nagu Jorgen Liiv, kes on hoolimata kuulmispuudest saanud hakkama tavakoolis nii hästi õppimisega kui ka heade saavutustega kergejõustikus. Selline eneseületus on tuhat korda tunnustust väärt,” sõnas Evelin Ilves.
Erki Nool, kes rääkis üliõpilastele oma sportlasetee tõusudest ja mõõnadest, sõnas, et tippu jõudmine tulebki vaid suure töö ja enesekindlusega. „Harjutamine, ja seda igal alal, mitte vaid spordis, on saavutuste alus,” ütles Erki Nool, rõhutades, et kõik ei saagi tipus olla, tervise ja enesetunde jaoks on igaühel oluline tegeleda ka harrastusspordiga.
Jorgen Liiv (s 1990) on väga pühendunud ja järjekindel kuulmispuudega kergejõustiklane. Jorgen tegeleb kergejõustikuga alates 2001. aastast. 2009. al liitus Eesti Kurtide Spordiliidu ja spordiklubiga Talkur, saades seeläbi võimaluse treenida ja võistelda koos sportlastega, kellel on samalaadsed erivajadused. Ta on võitnud esikoha Eesti Kurtide Spordiliidu meistrivõistlustel 2010. a, samuti ka mitmeid kõrgeid kohti Eesti teistel kergejõustikuvõistlustel ning esindanud Eestit Kurtide Euroopa Meistrivõitlustel.
Evelin Ilves ja Erki Nool käisid tutvumas ka arhitektuuri ja keskkonnatehnika teaduskonnaga, kus Jorgen õpib.  (Vabariigi Presidendi kantselei avalike suhete osakond)


  • Jaga: