Prindi

Kutseõppekeskuste ehituserialade õpilased tegid luuret19.02.2010

TTK ehitusteaduskond korraldas 19.02.2010 kutseõppeasutuste ehituserialade õpilastele infopäeva, et tutvustada neile kõrgkooli ja neid erialasid, millele nad saavad kandideerida
soodustingimustel. Nimelt on kutseõppeasutuste õpilastel võimalik kandideerida profileeriva eriala õppekohtadele eraldi nimekirjas, mis moodustavad 20% riikliku koolitustellimuse õppekohtadest.

TTKsse saabus üle 70 huvilise 6-7 kutseõppeasutustest üle Eesti koos õpetajatega. Infopäeva avamisel ütles ehitusteaduskonna dekaan Jüri Tamm, et traditsioonilisel üritusel pööratakse pilk noorte poole, keda tulevikus õpetada. Tamm hindas kogunenud auditooriumi heaks, kellel teha ettepanek kõrgkooli kandideerida, kuna nad on juba omandanud teatud ametid. TTK on aga järgmine samm edasi, sest tegemist on insenerikoolitusega.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ehitus- ja elamuosakonna ehitus- ja elamutalituse nõunik Margus Sarmet andis ülevaate oma haridusteest, mis algas TTKs hoonete ehituse eriala lõpetamisega ja jätkus TTÜs magistrikaadi omandamisega. Ta julgustas noori järgima oma haridusteed  ja soovitas astuda TTKsse, et jätkata õpinguid pärast kutsekooli lõpetamist, sest see on alles inseneritee algus.

 

Põhjalikku ringkäiku teaduskonna laborites ja õpperuumides juhendasid I ja II kursuse üliõpilased, kellest enamus on tulnud kutseõppeasutustest. Selgitusi ehitusvaldkonna olukorra, kõrgkooli ja õppimise kohta andis teaduskonna õppejõud Enn Tammaru, vastuvõtutingimustest rääkis avalikkussuhete juht Malle Jürves.


  • Jaga: