Prindi

Lahtiste uste päev tõi kokku paarsada huvilist üle Eesti23.03.2010

TTK korraldas koolivaheajal 23. märtsil lahtiste uste päeva, et teavitada noori rakenduskõrgharidusest ja kõrgkoolis õpetatavatest erialadest. Huvilised said oma silmaga üle vaadata keskkonna, kus õpinguid jätkata. Tulevasi üliõpilaskandidaate tervitas TTK professorite kogu vanem Jaan Rohusaar, kes rõhutas, et kui alusteaduste puhul võib küsida miks?, siis rakendusteaduste puhul kuidas?Ta manitses noori mõtlema selle üle, mida on praeguses majandusolukorras vajalik õppida, kas pehmeid või kõvasid erialasid. Rohusaar rõhutas, et majanduse arenguks on vaja innovatsiooni, teha midagi uut ja see rakendada tootmisesse.

Sisseastumistingimustest tegi põhjaliku ülevaate vastuvõtuspetsialist Tiiu Rivis. Üliõpilasesindus tutvustas end koos Antsuga (Andekas Nutikas TTK sipelgas) atraktiivselt ja meeldejäävalt ning viis kohalolijad teaduskondade kaupa koolimajja ringkäigule, mis lõppes soovitud teaduskonda jõudmisega. Teaduskondadel olid ette valmistatud erialade tutvustused, näitused, erinevate laborite külastused.

Gümnaasiumilõpetajad seisavad suvel raske valiku ees, kelleks õppida, kas omandada ülikooli- või rakenduskõrgharidus. Kui ülikooliharidust iseloomustavad teoreetilised teadmised ja suundumus teadusesse, siis rakenduskõrgharidusõppes on oluliselt suurem osatähtsus praktiliste oskuste arendamisel. TTK lõpetajad on tööturul hinnatud ja enamusel lõpetajatest on töökoht.

Vaata TTK lahtiste uste päeva uudistekajastust TV3 Seitsmestest uudistest. Selleks klikka http://www.tv3.ee/online ja vali TV3 Uudised – 2010 – 23/03/10 TV3 uudised


  • Jaga: