Prindi

Leedu suurim rakenduskõrgkool võõrustas TTK kolleege18.09.2013

Tallinna Tehnikakõrgkooli esindus külastas 12.-15.09.2013 Leedu kõrgkooli Vilniaus Kolegija/ University of Applied Science, et tutvuda kolledži õppekavade ja rahvusvaheliste projektidega ning arutada koostöövõimalusi. Koos õppejõududega käisid Vilniuses ka tudengid, kes on edukalt esinenud Heureka teadustööde konkursil ja paistnud silma mitmete rahvusvaheliste projektide läbiviimisel.Vilniuse Kolledž on asutatud 1. septembril 2000, ühendatud erinevatest kõrgkoolidest ja on suurim rakenduskõrgkool Leedus. Kõrgkoolis on 7 teaduskonda ja õpib 7150 üliõpilast, töötajaid on 900. Kokku on teaduskondades 48 õppekava, neist 3 ingliskeelset (International Business, Tourism Management, Software Engineering). Õppimine kestab 3-3,5 aastat. Kõrgkoolis õppis viimasel aastal 60 tudengit välisriikidest ja 180 VIKO tudengit õppis kas välismaal või osales rahvusvahelistes projektides.
Kahe kõrgkooli koostöö on aset leidnud kunstiteaduskonna disaini ja tehnoloogia valdkonnas. Vilniuse kolleegid andsid põhjaliku ülevaate teaduskonna laboritest ja võimalustest, eksponeeritud olid näitused tudengite õppetöös valminud töödest ja näidistest. Teaduskonna õppehoones on lõpukorral renoveerimistööd , mida finantseeriti EL struktuurifondidest.
Arendusprorektor Anne Kraavi sõnul on TTK eelkõige huvitatud ühistest intensiivõppe projektidest, mis võimaldavad lühikese aja jooksul teha tudengitel seminaridel koostööd ja samuti tutvuda teise riigi ettevõtetega. Selline on ka Vilniuse kõrgkooli koostöö TTK rõiva- ja tekstiiliteaduskonnaga IP NordApparel.


  • Jaga: