Prindi

Liiklusmess Traffex 2011 oli muljetavaldav05.04.2011

TTK rajatiste õppetooli lektorid Mati Toome ja Rene Pruunsild külastasid koos Maanteeameti esindajatega 29.03-02.04.2011. rahvusvahelist liikluskorralduse ja -ohutuse alast messi Traffex 2011, mis leidis aset Inglismaal Birminghamis.

Messil võis kohata lisaks liikluskorralduse ja -ohutuse ala tipptegijatele veel ka tee/tänava hooldega tegelevaid ettevõtteid. Ka nemad olid messil Traffex 2011 näitamas, kuidas tegeleda hooldega ohutult ning kuidas tagada samas toimiv liikluskorraldus. Ettevõtmine toimus suures NEC messikeskuses ning oli oma mahult muljetavaldav.

Sai näha suures koguses erinevaid kiiruskaameraid, elektroonsete tabloodega liiklusmärke, tee äärde paigaldatavaid kaitsepiirdeid, teede markeerimisega seotud tehnikat, erinevaid markeerimise tehnoloogiaid ning palju muud huvitavat. Rõhku pandi ka jalgrattaliikluse mugavusele ja turvalisusele.
Tagasiteel kodumaale põikasime läbi ka Londonist, kus õnnestus uurida ja katsetada jalgratta rentimise teenust. Saadud uusi teadmisi teedevallas peab Eestis rakendama peegelpildis. (ülevaate tegi R. Pruunsild)


  • Jaga: