Prindi

Logistikatudengid tutvusid Saksamaa suurte sadamatega05.11.2013

TTK transporditeaduskonna IV kursuse logistikatudengid käisid oktoobris õppereisil, mille eesmärgiks oli tutvuda Saksamaa põhjaranniku suuremate sadamatega. Külastati, Hamburgi, Kieli, Bremenit ja Lübeckit- Trawemündet.

Hamburgis  tutvusid tudengid  linna, sadama kui ka Miniatur Wunderlandiga, mis on maailma suurim mudelraudtee muuseum. Muuseumis on eksponeeritud  erinevate transpordiliikide toimimine igapäevatöös. Hamburgi sadama külastamiseks oli tellitud pargas koos giidiga,. Põhjalik ülevaade saadi erinevate terminalide tööst, üliõpilased nägid suurte Hiina laevade  lastimist-lossimist konteinerterminalis, kui ka söeterminali, vanametalli ja jäätmete käitlemist.  Muljetavaldav oli jäätmetest biogaasi tootmine..

Kieli kavas oli külastada sadamat ja kanalit. Kohtumisel tutvustati hetkeolukorda ning räägiti ka tulevikuplaanidest. Nimelt laieneb sadama reisiterminal, et rahuldada linna külastavate turistide teenindamist.  Kieli kanalis oli võimalus oma silmaga näha, kuidas suured kaubalaevad sisse-välja liiguvad.

Lübeckis külastasid üliõpilased nii linna kui ka Trawemünde sadamat. Hea ülevaate sai suurepärasest transpordisõlmest, oli võimalus näha ka rongide laevalesõitmise süsteeme.. See tekitas  reaalse pildi sellest, kui kiiresti protsessid toimuvad.

Bremenis jõuti viimasel õhtul tutvuda linna vaatamisväärsustega ja osaleda linna ajaloolistel pidustustel.

 Logistikatudengid tänavad Hamburgi sadama kommertsdirektorit Natalja Kapkajevat, kelle kaasabil õnnestus meil ligipääs nii paljudele objektidele.


  • Jaga: