Prindi

Looduskaitse Selts tunnustas professor Rein Einastot ja TTKd20.12.2012

Eesti Looduskaitse Selts tunnustas oma aastakonverentsil „Aktuaalset looduskaitses“ 14.12.2012 TTK aulas tänukirjaga professor Rein Einastot kui missioonitundelist ja tarmukat Eesti looduse ja kultuuripärandi väärtustajat ja kaitsjat. Kingiks saadud loodusfoto aastaraamatud annetab professor TTK raamatukogule.

Looduskaitse Seltsi juhataja Juhan Telgmaa ütles tänukirja üle andes, et tehnikakõrgkooli tunnustatud paeprofessor ja rahva seas paevana nime all tuntud geoloog Rein Einasto on seltsi kauaaegne aktivist. Einasto on silma paistnud loodushoiu ja rahvakultuuri väärtustamise mitmetahulises tegevuses kaalukate küsimuste kergitamisega, ettekannete valgustusliku tööga ja ekskursioonide korraldamisega. Viimastel aastatel on Telgmaa sõnul selts leidnud väärika paiga ühisüritusteks tehnikakõrgkooli katuse all.

Rein Einasto sai kingiks Loodusfoto aastaraamatu 4 köidet kaunite looduspiltidega. Professor on otsustanud aastaraamatud kinkida kõrgkooli raamatukogule.

Hiljuti külastas loodusfilmide grand old man Rein Maran oma järjekordset filmi looduslikest pühapaikadest monteerides ka Tallinna Tehnikakõrgkooli kivikabinetti, kus paeprofessor jagas selgitusi kaamera ees.


  • Jaga: