Prindi

Maastikuarhitekt professor Günter Nagel peab loengu linnamaastikust ja roheruumsüsteemidest07.09.2008

Saksa arhitekt räägib linnamaastikust ja juhib õpikoda. Maastikuarhitekt professor Günter Nagel Saksamaalt peab esmaspäeval kell 14.00 Tallinna Tehnikakõrgkoolis loengu linnamaastikust ja roheruumsüsteemidest ning juhendab nädala lõpuni vältavat arhitektuuriüliõpilaste õpituba.Seejärel räägib Tallinna linna maastikuarhitekt Jekaterina Sibul Tallinna linnamaastiku võimalustest ja arengust.

Günter Nagel on Saksa Kunstiakadeemia ehituskunsti osakonna kauaaegne direktor ja tuntud maastikuarhitekt, Hannoveri Ülikooli emeriitprofessor.  Günter Nageli ja Tallinna Tehnikakõrgkooli professori Irina Raua ning arhitektide Tiina Tuuliku ja Katrin Vannase juhendamisel leiab algaval nädalal aset õpituba, mis keskendub haljastusprobleemide lahendamisele kolmes erinevas piirkonnas – Tuukri tänava krundil, Vanalinna bastionite rohevööndis ja Teatriväljakul. Teisipäeval suunduvad üliõpilased õpitoa ülesannete paikadesse olukorraga kohapeal tutvuma. Kolme rühma jaotatud üliõpilased lahendavad oma tööd vastavalt nende nimetustele “Tuukri park – roheline laik” Green Point, “Roheline Ring” Green Circle, mis kulgeb Vanalinna bastionite rohevööndis Kanuti aiast Mere puiesteel kuni Hirvepargini Toompea nõlval ja “Roheline Telg” (Green Axes), mis puudutab ala välisministeeriumi ja Estonia teatri vahel.
Kolmapäeval ja neljapäeval on kavas töö gruppides ja konsultatsioonid. Reedel avatakse kell 14 Tallinna Tehnikakõrgkooli aulas üliõpilastööde näitus, kus kõik töörühmad tutvustavad oma töid. Õpitoa käigus valminud ideid on kavas tutvustada ka Tallinna linnavalitsusele ja laiemale avalikkusele.


  • Jaga: