Prindi

Mari Jõerüüt intervjueeris läbi portree kolleege20.09.2012

TTK arhitektuuri ja keskkonnatehnika teaduskonna lektor Mari Jõerüüt avas 20.09.2012 e-õppekeskuses personaalnäituse „13 intervjuud kolleegidega“. Kunstniku sõnul on talle tööde tegemisel kõige suuremaks tänuks modellide reageering ja rõõm portreest.

Tegemist on juba teise Mari portreenäitusega, aasta tagasi tõi kunstnik vaatajate ette 11 maali kolleegidest Mari silma läbi. Teine näitus kasvas välja esimesest, sest neid, kes modellideks tahtsid olla, oli palju.

Näitus pakub võimalust avastada Mari Jõerüüdi suhtumist oma kolleegidesse. Mari sõnul avab portreteerimisel modelliga aset leidev vestlus tema olemuse ja võimaldab kunstnikul leida oma nägemus töökaaslasest.

TTK rektor Enno Lend ütles juubilari õnnitledes, et Mari iseloomustab kolm külge – heatahtlikkus, pühendumus ja loovus. Mari oskab mõelda loovalt ja ka loovalt  ning tulemusrikkalt tegutseda.

Näitusega tähistab 1967. aastast Tallinna Tehnikakõrgkoolis töötav Mari Jõerüüt oma 70. juubelisünnipäeva. Mari Jõerüüt tuletas meelde, et kooli sattus ta 45 aastat tagasi asendajana ja on olnud aastaid oma tööga rahul.
Näitus jääb avatuks kuuks ajaks.


  • Jaga: