Prindi

Masinaehitajad käisid Tamperes Soome ettevõtetega tutvumas25.10.2010

Mehaanikateaduskonna masinaehituse III ja IV kursuse tudengd käisid septembri lõpus Soomes külastamas erialaga seotud firmasid, et näha kuidas sealsed ettevõtted toimivad.
Idee külastada Tampere Ülikooli, Tamperes toimuvat messi (Subcontracting) ja paari Soome ettevõtet. tekkis 2009. a märtsis. Kuna ühel tudengil oli hea kontakt Tampere Ülikooliga, siis see oli abiks ettevõtetega kontakti loomisel.
Reisi esimesel päeval külastasime kümnekesi Tampere Ülikooli ja tutvusime linnaga. Ülikoolis oli põhirõhk laborite külastusel, millest huvitavamad olid tootekvaliteedi kontrolli ja automaatika labor. Tõdesime, et meie kooli autotehnika- ja metallide lõiketöötluslabor ei jää alla Tamperes olevatele.

Teisel päeval külastasime Sandvic Mining and Constructioni, Bronto Skylifti ja Sorvaamo Niemenmaa OYd. Sandvicis üllatas, et tootmispinnad olid väga puhtad. Tootmishoones oli eraldi Würthi esindus. Töökeskkond jättis meeldiva mulje ja uurisime võimalusi sooritada ettevõttes praktika. Sorvaamo Niemenmaa pakub allhanke korras teenust metallide töötlemisel CNC valdkonnas. Põhitoodang läheb Rolls Royce’le. Bronto Skyliftis võeti meid väga soojalt vastu ja tehti erinevaid presentatsioone. Ettevõtte põhitoodanguks on erinevad päästemasinad, mis on maailmas esikohal oma kvaliteedi ja uudsusega.
Kolmandal päeval külastasime messi, mis oli mitmekülgne ja huvitav, palju erinevaid ettevõtteid ja külastajaid. Mulle endale meeldis väga uudne mõõteseade, mis suutis mõõta 2µm täpsusega, tegi detailist mõõtepilte ning suutis sisse suurendada metalli struktuurini.
Reis oli igati hariv ja meeldiv. Üliõpilased on seisukohal, et silmaringi arendavaid ekskursioone tuleks tihedamini teha. (Ülevaate tegi Toomas Tammer)


  • Jaga: