Prindi

Mehaanikateaduskond avas renoveeritud lõiketöötluslabori14.12.2011

TTK mehaanikateaduskond avas 13.12.2011 renoveeritud metallide lõiketöötluslabori, mis võimaldab oluliselt kaasajastada õppeprotsessi ja täienduskoolituse läbiviimist ning annab uued võimalused koostööks ettevõtetega.

Labori avamisel tegi mehaanikateaduskonna dekaan Vello Vainola ajaloolise ülevaate labori ajaloost, mis sai alguse 1961. a, kui metallide töötlemise eriala toodi Tallinna Polütehnikumist üle tookordsesse Tallinna Ehitus- ja Mehaanikatehnikumi. Selle aja jooksul on toimunud tohutud muudatused, praeguseks on laboris 3 pinkidega sisustatud ruumi. Esimene CNC freesimispink jõudis kõrgkooli 2005. a. Vello Vainola kinkis laboris valmistatud ainulaadse lipualuse neile, kes on seotud labori valmimisega – kõrgkooli rektorile, Tallinna Polütehnikumile, Haasi ja SA Archimedes esindajale. Haasi esindaja sõnul on praeguseks möödas tavotise mehaanika aeg, kätte on jõudnud kõrgtehnoloogia aeg. CNC pinkidel töötamine nõuab teadmisi, firma tuhandes hariduse jaoks valminud pink jõudis TTKsse.

TTK taotles sihtasutuselt Archimedes meetme „Rakenduskõrgharidusõppe õppeinfrastruktuur“ vahendeid mehhaanikateaduskonna laborite sisseseade vastavusse viimiseks kaasaegse tehnoloogilise protsessi vajadustega, mis loob eeldused nii teoreetiliste teadmiste kui ka praktiliste oskuste täielikumaks omandamiseks. Projekti kogumaksumus on 8, 6 miljonit krooni. Vastava riigihanke laborisisustuse tarnimisel võitis OÜ Abplanap Estee.

Mehaanikateaduskonnas koolitatakse ühena vähestest Eestis ettevõtetele vajalikke CAD/CAM insenere, kellel on ettevalmistus nii projekteerimiseks kui ka tootmiseks. Projekti raames ajakohastati metallide lõiketöötluslabori kogu sisseseade, mis on võrreldav ettevõtetes kasutuses olevatega ning mille tulemusena on võimalik pakkuda kaasaegset praktilist õpet kui ka teenuseid ettevõtetele.

 


  • Jaga: