Prindi

Mehaanikateaduskond tutvustas õppekavasid ja laboreid12.01.2010

Mehaanikateaduskond korraldas traditsiooniliselt talvisel koolivaheajal 08.01.2009 teaduskonna infopäeva neile, kes tunnevad huvi just mehaanika erialade vastu.
Dotsent Valdur Veski sõnul tasub kõrgkooli valikul meeles pidada, et teadmine on üks asi, aga ettevõtja seisukohalt on tähtsam, kui inimene oskab lisaks teadmistele ka midagi teha.

Rakenduskõrgkoolis õppides hõlmab 30% õppekavast praktika, mis võimaldab kooli lõpetades kohe ka tööle hakata. Masinaehituse õppetooli hoidja Toomas Talving ning tehnomaterjalide ja tehnoloogia õppetooli juhataja professor Toomas Pihl tutvustasid õppekavasid ja õppetingimusi. Huvilisi tervitas käeviibutustega ka mehaanikateaduskonna üliõpilaste kätetööna valminud maskottsipelgas Sass, kelle loojatel on veel kavas Sassiga tootearendust praktiseerida.

Avalikkussuhete juht Malle Jürves andis ülevaate vastuvõtutingimustest. Infopäeva käigus tutvustati mehaanikateaduskonna erialasid (masinaehitus ning tehnomaterjalid ja turundus) ja külastati laboreid, kus hakkavad toimuma õpingud mehaanikateaduskonnas, kui valid TTK. Huvilised said põhjaliku ringkäigu koos õppejõudude selgitustega Haasi õppekeskuses, metallide lõiketöötluslaboris, keevitustehnoloogia laboris, mõõtetehnika laboris, pneumaatika- ja hüdraulika laboris ning pindamistehnoloogiate laboris. Järgmine kord saab teaduskonnast rohkem teada lahtiste uste päeval 23. märtsil.


  • Jaga: