Prindi

Mehaanikateaduskonna esindus Jena ja Augsburgi Rakenduskõrgkoolis19.10.2011

TTK mehaanikateaduskonna esindajad Toomas Talving, Marek Pakkin ja Vello Vainola viibisid 10.-13.10.2011  Saksamaal Jena ja Augsburgi Rakenduskõrgkooli mehaanikateaduskonnas.

Jena Tehnikakõrgkooli mehaanikateaduskonnas arutati projekti Circum Mare Balticum koostamisega seonduvaid tegevusi sh rahvusvahelise patendi loomise küsimusi „Kliimatehnika“ valdkonnas. Kõrgkooli arendusprorektor tutvustas uusi rahvusvahelisi suundi ning suhteid Etioopia ja Korea kõrgkoolidega. TTK esindajad osalesid lasertehnoloogiat (laserlõikust ja -graveerimist) tutvustaval seminaril, kus iga osaleja sai lasergraveerimises osaleda. Võimalus oli külastada kaasaegset lasertöötlustehnoloogiat kasutavat tehast LCP, mis andis hea ülevaate kõrgtehnoloogilistest võimalustest täppsitoodete valmistamisel ja töö organiseerimisel.

Augsburgi Tehnikakõrgkooli mehaanikateaduskonnas lepiti kokku edasises koostöös ja tutvuti teaduskonna laboritega. Laboratoorne baas on heal tasemel, eriti tootmistehnika, automaatika ja materjalitehnika laborid. CNC laboris on uuendusena kasutusele võetud 5-teljeline töötlemiskeskus ja suurt rõhku osutatakse robotitehnika õpetusele.

Sügissemestril õpib Erasmuse üliõpilasvahetuse raames ühe semestri Jenas 3 ja Augsburgis 1 mehaanikateaduskonna üliõpilane. ( mehaanikateaduskonna dekaan V. Vainola)


  • Jaga: