Prindi

Minister Juhan Parts heitis pilgu nii minevikku kui tulevikku23.02.2010

Eesti Vabariigi iseseisvuspäeva aktusel 23.02.2010 õnnitles majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts kõiki EV 92. sünnipäeva puhul ning soovis TTK üliõpilastele ja töökollektiivile parimat oma ettevõtmistes ja isiklikus elus.
Partsi sõnul on üliõpilased omalaadses staatuses, sest enamuse elust on nad elanud iseseisvas Eestis. Ministri põlvkond ei pea seda iseenesestmõistetavaks, noored aga küll. Küsimusele, kas on see nii ka tulevikus, vastas minister, et see sõltub just nimelt majandusest, kelle heaks nii TTK kui me kõik töötame.
Eesti riigi edukus sõltub iga kodaniku edukast hakkamasaamisest. Minister leiab, et peame pingutama rohkem kui me arvame, et suudame. Märksõnadeks loovus, meeskonnatöö, enesekindlus, milles peitub arengu reserv. Samas ei tohi jätta märkamata tegelikke saavutusi, mis meil on. Meil on toimiv õigusriik, toimunud on võimas välispoliitiline läbimurre – oleme Euroopa Liidu ja NATO liikmed. Uhkust võib Juhan Partsi sõnul tunda haridussüsteemi ja kultuurisaavutuste üle. Vastuseks meedias kõlanud väidetele, et noorus on hukas, saab tuua noorte laulu- ja tantsupeo. Majanduse olukorda lahates on Parts murelik, aga realist. Otsekoheselt öeldes on küsimus selles, kuidas oskame teadmisi rahaks teha. Kuidas oskame uuendada teadmisi ja rakendada majanduses? Eesti vajab ministri sõnul adekvaatset kõnet haritlaskonna, ettevõtjaskonna ja poliitikute vahel.

Millised on valitsuse ootused tehnikakõrgkoolile? Juhan Parts loetles neli väljundit.
1. Kõrgkool peab omama oma nägemust, milliseid erialasid ja miks õpetada ning jagama vastutust ettevõtjatega.
2. Õppetöös peab jääme põhikriteeriumiks kvaliteet. Hinnaalandust ei saa teha. Rõhutada tuleb siin ka aktiivset rahvusvahelist suhtlust.
3. Partnereid ettevõtete hulgast peab olema rohkem, koostöö nende jt sügavam, märksõnaks avatus ettevõtete poole.
4. Ja viimaseks töötuse probleem, see puudutab ümberõpet ja täiendõpet. Parts manitses, et ärge oodake kõrgemalt käske, vaja on siin näidata oma initsiatiivi.

Ministri kõne valguses rõhutas ja tuletas rektor Arvi Altmäe veelkord meelde TTK põhiväärtusi – loomingulisust, innovatiivsust ja ettevõtlikkust.
Eesti Vabariigi iseseisvuspäeva aktuse lõpetas TTK kammerkoori esinemine.


  • Jaga: