Prindi

Moekool andis moekaks riietumiseks vajalikke elulisi näpunäiteid10.03.2009

TTK rõiva- ja tekstiiliteaduskond korraldas 5. ja 6. märtsil esimest korda kahepäevase tsükli moehuvilistele gümnaasiumiõpilastele. Kokku on kavas kolm tasuta kursust, mille
maht on 8 tundi ja õppetöö toimub neljatunniste loengutena kahel päeval.
Tervitussõnad ütles teaduskonna dekaan Mare-Ann Perkmann. Moeteadlikud neiud näitasid oma huvi kuuldu vastu kasvõi sellega, et tähtsamad tõed pandi hoolikalt vihikusse kirja.
Põhirõhk oli asetatud maitseka rõivastumise alustele. Heli Olde loengus tulid kõne alla inimeste erinevad kehakujud, tüübid, optilised illusioonid. Moes on suureõielised kangad, samuti metallkangad, kangale kinnitatud dekoratiivlilled, põnevad kiiksuga kingad, suured aksessuaarid, aga vastupidiselt poelettidel pakutavale imetillukesed kotid. Heli Olde rõhutas, et garderoobi saab enda kasuks tööle panna ja ennast väljendada läbi värvide. Ei pea pingutama firmariiete nimel, kõige tähtsam on ilus väljanägemine. Diana Tuuliku teemad puudutasid moodi ja materjali, nn intelligentseid rõivaid ja kangatrende. Lea Koldmets võttis vaatluse alla rõivastumisetiketi ja maitselagedused. Rohke näitliku materjali taustal sai teada, kuidas riietuda erinevatel puhkudel, kaasa arvatud pidulikul lõpuaktusel või vabal ajal.


  • Jaga: