Prindi

Moekooli kursus kogub populaarsust24.03.2011

TTK rõiva- ja tekstiiliteaduskond korraldas 22.03.2011 moehuvilistele juba kolmandat korda moekooli kursuse „Mood ja materjal“. Seekordne kursus toimus lahtiste uste päeva jätkuna.

Heli Olde andis ülevaate inimeste erinevatest kehakujudest, tüüpidest, optilistest illusioonidest. Moes on naiselikud pastelltoonid, värvikirkus (mahlased roosad, oranž) ja ihubeež. Moepildis eksisteerib meremehestiil, kurvikad 50ndad ja 70ndate lillepalavik, seega triibud, täpid ja lilled.

Diana Tuulik käsitles materjale ja moodi eesoleval suvel. Kõne alla tulid moesolevad siluetid, värvid ja kangatrendid. Trendimaailma illustreerisid sobilikud näited kõrgmoemaailma disainerite poolt loodud mudelitest ja kollektsioonidest.

Lea Koldmets käsitles rõivastumisetiketti nii tööl, koolis, vabal ajal kui ka lõpuaktusel. Rohke näitliku materjali taustal pöörati tähelepanu eriti rõivastuse „möödalaskmistele“ ja „kirjutamata reeglitele“.

Kursusel osales 44 huvilist. Tagasiside küsitlusest selgus, et kursus vastas igati ootustele, oli huvitav, sisukas ja andis palju uut informatsiooni. Samuti meeldis osavõtjatele, et tutvustati erinevaid moeteemalisi raamatuid ning toodi stiilinäiteid erinevatest ajakirjadest.


  • Jaga: