Prindi

NordPlusi projekt tõi Tallinna tudengid Islandilt ja Soomest02.05.2012

Arhitektuuri ja keskkonnatehnika teaduskonna tehnoökoloogia õppetool  osaleb NordPlus projektis “Sustainable Water and Energy Management in Environmental Engineering”. Projektiga seoses külastasid TTKd 23.-27.04.2012 partnerkoolide Tampere Ametikõrgkooli (Soome) ning Reykjaviki Ülikooli (Island) üliõpilased ja õppejõud.

Viis päeva kestnud õppenädala jooksul külastati erinevaid ettevõtteid: Lihula Soojus (kütuseks hein, põhk ning puiduhake), Liiva katlamaja Muhumaal (kütuseks puiduhake), Valjala Seafarm (sealägast saadud biogaasiga toodetakse elektrit), Ülemiste Veepuhastusjaam, Paljassaare
Reoveepuhastusjaam, Pakri tuulepark, Keila HEJ, Kunda Nordic Tsement, Eesti Elektrijaam. Ettevõtetes tutvuti tootmisprotsesside, keskkonnamõjude ning uusimate keskkonda säästvate lahendustega energia tootmise valdkonnas. Aega leiti ka Kaali meteoriidikraatri uurimiseks ning Muhu muuseumi külastamiseks.

Viimasel päeval toimus grupitöö ning Workshop, mille käigus tudengid koostasid ühiselt projektis osalenud riikide energiatootmise ning vee kasutamise ning nendega seotud keskkonnamõjude ülevaate. (ülevaate tegi õppetooli juhataja Agu Eensaar)


  • Jaga: