Prindi

Päevaõppe esmakursuslased laulsid avaaktustel Gaudeamust02.09.2009

Esimene koolipäev päevaõppe esmakursuslastele algas 31. augustil avaaktustega aulas. Eraldi kogunesid ehitus- ning arhitektuuri ja keskkonnatehnika ning mehaanika-, transpordi- ning rõiva- ja tekstiiliteaduskonna üliõpilased. Aktuse alustuseks kõlas üliõpilaste hümn Gaudeamus. Rektor, filosoofiadoktor, professor Arvi Altmäe õnnitles noori õige valiku puhul ja soovis jõudu õppimisel, et nelja aasta pärast kohtuda diplomite kätteandmisel.

Rektori sõnul oli rakenduskõrghariduse teke 90. aastate alguses suurim muudatus, mis on toimunud Eesti hariduspoliitikas. Rektor meenutas endise Eesti Teaduste Akadeemia presidendi Jüri Engelbrechti mõtet, et teaduse rakendamiseks on ka vaja teadust.
Õppetööst kõneles õppeprorektor Enno Lend ja teadusarendustegevusest arendusprorektor Anne Kraav. Prorektorid tutvustasid üliõpilastele töötajaid, kellega neil tuleb kõige rohkem suhelda. Lendi sõnul on saalis istuvad üliõpilased põlvkond, kes peab eluaeg õppima. Üliõpilasesinduse rollist andsid humoorika ülevaate üliõpilasesinduse liikmed, kes kutsusid nendega ühinema. Teisel aktusel astus esimest korda üliõpilaste ette uues kuues TTK üliõpilaste maskott ANTS – Andekas Nutikas TTK Sipelgas. Piret Lett rääkis erinevatest huvitegevuse ja sportimise võimalustest.
Pärast aktusi jätkus esimene koolipäev teaduskondade infotunniga.


  • Jaga: