Prindi

Päevaõppe esmakursuslaste aktused algasid Gaudeamusega29.08.2011

Esimene koolipäev päevaõppe esmakursuslastele algas 29.08.2011 avaaktustega aulas. Esimesena kogunesid ehitus- ja arhitektuuri ja keskkonnatehnika teaduskonna tudengid, teisena mehaanika-, transpordi- ning rõiva- ja tekstiiliteaduskonna üliõpilased. Aktused algasid üliõpilaste hümniga Gaudeamus.

Õppeprorektor Lauri Peetrimägi edastas värsketele üliõpilastele rektor Enno Lendi tervitused ja soovituse julgelt edasi rühkida. Õppeprorektor Lauri Peetrimägi juhtis tähelepanu, et kõrgkoolis on erinev ajajuhtimine ja enesejuhtimine ning kõige raskem on jagada jõudu ja aega õigete asjade tegemisel. Kõrgkooli töökorraldus erineb oluliselt koolist, seepärast kutsus ta süsteemsele, sihipäraselt mõtestatud tööle juba kohe.

Arendusprorektor Anne Kraavi sõnul on õppetöö ja teadusarendustöö omavahel tihedalt seotud. Ta soovitas teha tutvust üliõpilaste teaduslik-tehnilise ühinguga HEUREKA ja ERASMUS programmi võimalustega õppimiseks ja praktikaks partnerkõrgkoolides välisriikides.

Esmakursuslasi tervitasid ka teaduskondade dekaanid Hindrek Kesler, Jüri Tamm, Vello Vainola, Mare-Ann Perkmann ja Priit Siitan. Üliõpilasesindus pani noortele südamele kolm asja: esiteks hakake õppima esimesest päevast, teiseks ärge kartke luua uusi tutvusi ja kolmandaks võtke osa koolivälisest tegevusest!

TTK kammerkoor laulis hingekriipivalt meelde noorte laulupeol kõlanud „Mis maa see on?“ ja „Mägede hääl“.

Piret Lett rääkis erinevatest huvitegevuse ja sportimise võimalustest. Eriti on uued lauljad oodatud kammerkoori ja uued tantsijad Savijalakestesse.

TTK andis igale esmakursuslasele mälestuseks kingituseks „Noore Inseneri“ erinumbri, kus on kõikide nimed erialade kaupa kirjas. Samuti said kõik TTK rebaseteatmiku, milles lisaks vajalikule olulisele infole on ka õppeaasta kalendaarium.

Pärast aktusi jätkus esimene koolipäev teaduskondade infotunniga.


  • Jaga: