Prindi

Päevaõppe esmakursuslaste aktused algasid Gaudeamusega03.09.2012

Esimene koolipäev päevaõppe esmakursuslastele algas 03.09.2012 avaaktustega aulas. Esimesena kogunesid ehitus- ja arhitektuuri ja keskkonnatehnika teaduskonna tudengid, teisena mehaanika-, transpordi- ning rõiva- ja tekstiiliteaduskonna üliõpilasedRektor Enno Lend rõhutas oma tervituses, et rakenduskõrgharidust anda ei saa, kui teine pool ei ole nõus vastu võtma. Rektori sõnul omandatakse lisaks õpiväljunditele ka sotsiaalne kapital, mis aitab edaspidi läbi lüüa. Rektor soovis edu, jõudu ja pealehakkamist, Tema sõnul algab nüüd aeg, mil tuleb juured sügavale kasvatada, et kõrgkooli lõpetades tööle minnes pärisvilju saada.

Õppeprorektor Lauri Peetrimägi rõhutas, et kui 1 Euroopa ainepunkt sisaldab 26 tundi üliõpilase tööd, siis neist 8-11 on auditoorne ja ülejäänu on juba üliõpilase iseseisev töö. See nõuab head aja planeerimist, et ka iseseisev töö saaks tehtud.

Arendusprorektor Anne Kraavi sõnul on õppetöö ja teadusarendustöö omavahel tihedalt seotud. Ta soovitas teha tutvust üliõpilaste teaduslik-tehnilise ühinguga HEUREKA ja ERASMUS programmi võimalustega õppimiseks ja praktikaks partnerkõrgkoolides välisriikides. Anne Kraav märkis, et olla üliõpilane on omada erilist staatust. Lisaks kohustustele annab see ka võimalused. Üliõpilasi tervitasid Professorite kogu liikmed, professorid Priit Vilba ja Martti Kiisa.

TTK andis igale esmakursuslasele mälestuseks Noore Inseneri erinumbri, kus on kõikide nimed õppekavade kaupa kirjas. Samuti said kõik esmakursuslased TTK rebaseteatmiku, milles lisaks vajalikule olulisele infole on ka õppeaasta kalendaarium.

Pärast aktusi jätkus esimene koolipäev teaduskondade infotunniga.


  • Jaga: